Selahattin Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili olay paylaşım: Yanılmışız arkadaşlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasının olmadığına yönelik savlar sonrası Marmara Üniversitesi ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan konu hakkında üst üste açıklama geldi.

“1 KASIM 1991’DE DİPLOMASINI ALDI”

Marmara Üniversitesi Erdoğan’ın 1981 yılının şubat ayında tahsilini tamamladığını, 1 Kasım 1991’deki resmi başvurusu üzerine diplomasını aldığını belirterek “İddiaların hiçbir hukuksal ve resmi desteği yoktur.” açıklamasında bulundu.

FAHRETTİN ALTUN DİPLOMAYI PAYLAŞTI

Bu açıklamanın akabinde Erdoğan’ın üniversite mezuniyet diploması, İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Altun, Tayyip Erdoğan’ın üniversite mezuniyet evrakının yanı sıra mezunlar defteri, askerlik şubesine yazılan yazı ve okul kayıt defteri üzere resmi evrakları da açıkladı.

DEMİRTAŞ’TAN OLAY PAYLAŞIM

Konuyla ilgili cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan olay bir paylaşım geldi. Peçete üstüne yazı yazarak diploma yapan Demirtaş, “Yanılmışız arkadaşlar, diplomanın aslı var! Şayet olmasaydı suça bulaşmış herkes, seçimden sonra yargı önüne çıkacaktı. Kim bu türlü bir suça ortak olmayı göze alabilir ki zaten!” tabirlerini kullandı.

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir