Bağcılar’da her yer ‘Trabzon’

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve geçen hafta Kastamonu’yla başlayan “Memleket Günleri” Trabzon ile devam ediyor. Bayan ve Aile Kültür Sanat Merkezi binasında gerçekleşen aktifliğin açılışını Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, AK Parti İlçe Lideri Rüstem Tüysüz ve Bağcılar Trabzonlular Derneği Başkanı Etem Coşkun yaptı.

EREN BÜLBÜL’LERİN DİYARI

Memleket günlerinin tıpkı memleketli insanların bir ortaya gelmelerine ve bir sonraki kuşağı tanımalarına vesile olduğunu söyleyen Özdemir, “Trabzonlu hemşehrilerimizin önderliğinde bir ortadayız. Trabzon, bizim hem Karadeniz’imizin hem de Türkiye’mizin devletine, milletine bağlılığıyla her vakit memleketimizin önde gelen kentlerinden biri. Vatan, millet sevdası noktasında yola çıkıldığında bayraktarlık yapan bir memleket. Ziyadesiyle devlet adamı yetiştirmiştir. En değerlisi de Eren Bülbüller yetiştirmiştir” dedi.

4 GÜN DAHA DEVAM

Açılışın akabinde davetliler, stant alanının ve stantları gezdi. İştirakçiler kemençe eşliğinde horon tepti. Renkli imgelere sahne olan programda Trabzon mutfağının yemeklerinin de tadına bakıldı.

Memleket Günleri, 13 Kasım Pazar günü Hamsi Şöleni’yle son bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir