Tarım mağdurlarına Bursa’dan ‘Özel’ müjde geldi

BURSA (İGFA) – Sorunun çözülmesi için tekraren açıklamalarda bulunduklarını, İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş’ın da mevzuyu TBMM’ye taşıdığını vurgulayan Özel, “Her ne kadar reddetseler de tüm Türkiye’ye Yenişehirli çiftçilerimizin sesini duyurmamızın önüne geçemediler” halinde konuştu.

Yenişehir Belediye Lider Adayı Ercan Özel, hususla ilgili yaptığı açıklamada, yıllardır Ziraat Odası kayıtları münasebetiyle çiftçilerin yaşadığı emeklilik sorunu için verdikleri gayrete tüm mağdurlar üzere Yenişehir halkının da yakından şahit olduğunu belirtti,.

Mağdurların ziyaretleri sonrası seçim öncesi sorunun çözülmesi gerektiğine dair tekraren açıklamalarda bulunduklarını kaydeden Özel, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Bursa Milletvekilimiz Sayın Hasan Toktaş’ın TBMM’de verdiği araştırma önergesini her ne kadar reddetseler de tüm Türkiye’de Yenişehir’li çiftçilerimizin sesini duyurmamızın önüne geçemediler. Bu GÜZEL uğraşlarımız ve tekraren tahlil yollarını beyan etmemiz sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından Ziraat Odası kayıtlarına bakılmaksızın ilçe tarım müdürlüğünün kayıtları dikkate alınacağını, böylece çiftçilerimizin emeklilik meselelerinin aşılacağını belirtmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Çiftçilerimizin meselesinin çözülmesine mecliste red vermeleri sonrası mağdurlarımızdan gelen müthiş tepkiler neticesinde seçimleri kaybedecekleri netleşen ve misyon yaptığı yıllar boyunca bu mevzuda yalnızca bir kere teşebbüste bulunarak Ankara’ya giden ve orada da araştırma önergesine partilerinin red verdiği şahıslar, bu olumlu gelişmeyi kendilerine mal etmeye çalışacaklarını aklı başında tüm çiftçilerimiz çok yeterli biliyor.
Çiftçilerimizin kahrını TBMM’de araştırma önergesi vererek meclis kürsüsünde lisana getiren onların sözcüsü olan Bursa Milletvekilimiz Sayın Hasan Toktaş’a yine iki yıl evvel TBMM’de soru önergesi vererek mevzu hakkında bilgi verilmesini isteyen Bursa E. milletvekilimiz Sayın Ahmet Erozan’a mağdurlarımız için büyük bir uğraş örneği sergileyen çiftçilerimiz Selami Ceylan’a, Tarık Memnun’a, Ömer Puslettinoğlu’na ve Emin Serin’e teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım verdikleri bu kelam bir seçim vaadi değildir. Birkaç gün içinde ilgili bakanlık tarafından resmi gazetede yönetmelik değişikliği yayınlanır. Bir hafta içinde mağdurlarımız emekli olmaya başlarlar. Zira çiftçilerimiz bir defa daha kandırılmayı hazmedemez” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir