Piiz grubundan Mehmet Dudarık’a saldıran sanığın 13 yıl 6 aya kadar hapsi istendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesi nazaran 15 Aralık 2022’de sanık Korkmaz ve arkadaşları, Dudarık’ın da üyesi olduğu müzik kümesinin sahne aldığı cümbüş merkezine gitti. Sahneden inen Dudarık’ın kazara Korkmaz’ın arkadaşının ayağına basması nedeniyle taraflar ortasında tartışma çıktı. Dudarık’ın özür dilemesine karşın sakinleşmeyen Korkmaz, tartışma esnasından Dudarık’ın yanında bulunan arkadaşı Oğuzhan Oğuz’u takip ederek cümbüş merkezinin bahçesinde darbetti.

Sanık Korkmaz daha sonra cümbüş merkezinin dışında telefonla konuşan Dudarık’a yaklaşarak yumruk attı. Aldığı darbenin tesiriyle yere düşen Dudarık’ı yumruklamaya devam eden Korkmaz’ı etraftaki vatandaşlar durdurdu. Korkmaz, evraka giren tabirinde arkadaşı Erdinç Ö, Dilara Ü. ve Ayşegül A. ile Tunus Caddesi’ndeki cümbüş yerine gittiklerini, gecenin ilerleyen saatlerinde arkadaşı Erdinç Ö’nün ayağına basıldığını, bunun üzerine müştekilerle ortalarında arbede olduğunu söyledi.

“Mehmet isimli şahsın beni tahrik etmesi sonucu şahsa yumruk savurdum”

Akabinde müşteki Oğuzhan Oğuz ve Mehmet Dudarık’ın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldığını argüman eden Korkmaz, şunları anlattı:

“Arkadaşlarımın yanında bulunduğum esnada şahıslar bana, ‘Erkeksen dışarı gel lan’ formunda hakaretlerde bulundular. Ben de alkolün tesiriyle sinirlerime hakim olamadım ve Oğuzhan’a yumruk savurdum. Dışarı çıktımızda Mehmet Dudarık telefonla görüşüyordu. Karşısındaki şahsa ‘Çabuk gelin, şunlar kim olduğumuzu öğrensinler’ halinde telaffuzlarda bulunduğunu duydum. Ani bir kızgınlık ve Mehmet isimli şahsın beni tahrik etmesi sonucu şahsa yumruk savurdum. Çabucak kendini yere attı ve yerde bulunduğu esnada ağır hakaretler etmeye devam etti. Mehmet isimli şahıs yerde bulunduğu esnada sakin olması gerektiğini söyleyerek hırpaladım.”

13 yıl 6 aya kadar mahpusu istendi

Adli muayene raporunda müştekilerin yüzlerinde kemik kırıkları oluşacak halde yaralandıkları belirtilen iddianamede, “Mehmet Dudarık’ın, isimli muayene raporunda belirtildiği üzere hayati tehlike geçirecek, bedeninde kemik kırığı oluşturacak, kırığın ömür işlevlerine tesirinin orta seviyede olacak biçimde yaralandığı tespit edilmiştir” bilgisine yer verildi.

Bu kapsamda sanık Korkmaz’ın, müşteki Oğuzhan Oğuz’a karşı “kemik kırığına sebebiyet verecek biçimde taammüden yaralama suçundan” 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya, müşteki Mehmet Dudarık’ı ise “kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak biçimde taammüden yaralama” hatasından 3 yıldan 9 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi.

Hakkında toplam 4 yıl 6 aydan 13 yıl 6 aya kadar mahpus cezası talep edilen tutuklu sanık Korkmaz, 29 Mart’ta Ankara 65. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir