Hakimlik savcılık sınavı sonuçları açıklandı! Adalet Bakanlığı sınavları sonuçları sorgulama ekranı…

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı sınavı sonuçları açıklandı. Adaylar, Hakimlik savcılık imtihan sonuçlarına ÖSYM sonuç sorgulama sayfası aracılığıyla ulaşabiliyor. Adalet Bakanlığı, 2022 dönemi için tespit edilen muhtaçlık durumuna göre yazılı yarışma sınavı ve mülâkat ile 9-5 dereceli takımlara 1200 isimli yargı hâkim ve savcı adayı, 150 avukatlık mesleğinden isimli yargı hâkim ve savcı adayı, 150 idari yargı hâkim adayı alımı yapacak.

ADALET BAKANLIĞI SINAVLARI SONUÇLARI

ADALET BAKANLIĞI İMTİHAN SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar, imtihan sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

ADALET BAKANLIĞI SINAVLARI BAŞARI PUANI KAÇ?

Adayların, oturuma ilişkin karşılık kâğıdında sorulara karşılık gelen karşılık seçeneklerinin hiçbirini işaretlememiş olmaları durumunda ilgili oturumdaki test yahut testlerden 0 (sıfır) standart puan aldıkları kabul edilir.

Adli Yargı İmtihanında; Genel Muvaffakiyet Puanı sıralamasına nazaran en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen takımın (1200) iki katı fazlası olan 3600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 3600 üncü aday ile tıpkı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 3600’e ulaşmadığı takdirde yalnızca 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

Adli Yargı-Avukat İmtihanında; Genel Muvaffakiyet Puanı sıralamasına nazaran en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen takımın (150) iki katı fazlası olan 450 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 450 inci aday ile birebir puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 450’ye ulaşmadığı takdirde yalnızca 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

İdari Yargı İmtihanında; Genel Muvaffakiyet Puanı sıralamasına nazaran en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen takımın (150) iki katı fazlası olan 450 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 450 inci aday ile tıpkı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 450’ye ulaşmadığı takdirde yalnızca 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir