Akşener: Sandık ufukta göründü

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında konuştu. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Her kasım ayında vatan ve millet davasına adanmış bir ömrü selamlarız. 57 yıllık kısacık ömrüne yüzlerce yılı sığdıran koskoca bir yüreği selamlarız. Düzgünler erken gidermiş. Kendimizi makûs hissedişimiz tahminen de bundandır. Keşke on yıl daha, yirmi yıl daha diye başlayan cümleler kurmayanımız yoktur. 

Biz her 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe ceddimizi şükranla, hasretle fakat dimdik durarak anarız. 

Rabbim onu rahmetiyle kucaklasın, Peygamber Efendimize komşu eylesin. 

Devletin başında o günlerde de çapsızlar vardı. Üstelik bugünkü imkanlar yoktu. Bütün milleti tek beden kılmak için parolanın vatan olması yetti. Bugün değişik imkanlar var. 

Mesele cumhuriyete çapsızların musallat olması değil. Problem ülkemizi o çapsızlardan koruyabilmek. Bugün tek bir evladımız okula aç gidiyorsa, tek bir anne bu yüzden gözyaşı döküyorsa ve iktidar sahipleri saraylarında şatafat içinde yaşamaya, borazanları ekranlarda palavralar söylemeye, işe yaramaz danışmanları beş maaş, on maaş, on beş maaş alıp keyif sürmeye, beşli çeteleri de haramla semirmeye devam ediyorsa işte orada durup düşünmemiz gerekiyor.

Bize ÂLÂ Partimizi kurduran, tutmadık el, çalınmadık kapı bırakmayan, bize yorulmayı yasaklayan kararlılığımız da işte bundandır. Bizim Türkiye Cumhuriyeti’ne ve fedakar milletimize minnetle bezeli bir borcumuz var. 

2023 SEÇİMLERİ

Sandık ufukta göründü. Siz muhalefet saflarında otururken biz evvel bu ucube sistemden kurtulacağız sonra yol açtığı ziyanları telafi edeceğiz. 

Hangi ülkede ekmek fiyatları son bir yılda yüzde 95 arttı? Hangi ülkede sütün fiyatı yüzde 132 yükseldi? Hangi ülkede un yüzde 118 artırımla karşılaştı? Lakin minimum fiyata de artırım yaptık diyecekler. Evet, artık manasını kaybederek ülkemizdeki çalışanların yüzde 60’ının aldığı ve ortalama fiyata dönen minimum fiyata artırım yaptılar. Bugün açlık hududu minimum fiyatın yüzde 35 üzerinde kalıyor. 

Bu kış, meskeni ısıtmak için dertlendiğimiz son kara kış olacak. Bu kış, mutfaktaki yangınla yaşadığımız son kara kışımız olacak. Önümüzdeki yaza UYGUN Parti’nin güneşi damga vuracak. DÜZGÜN Parti’nin vizyonuyla aklın ve bilimin ışığı yayılacak.

Sayın Erdoğan ne demokrasiye ne sivilleşmeye ne de terörle gayrete inandı. Zira onun ve etrafındakilerin bu tıp fikirlerle, mefkurelerle hiç işi yoktur. Kâfi ki kendi işleri görülsün. Bu yüzden biz 2023 seçimlerinde sanıldığının bilakis yalnızca Sayın Erdoğan’ı yenmeyeceğiz, biz aslında bu prensipsizliği yeneceğiz. 

İYİ Parti olarak halimiz da duruşumuz da en başından beri nettir. Kim ne derse desin, net olmaya da devam edecek. Biz, demokrasiden yanayız. Biz, millet iradesinin sandığa yansımasından yanayız. 

Bizi, bu memleketin eşit ve onurlu vatandaşları olan Kürtleri temsil için yegane kişinin Abdullah Öcalan olduğunu söyleyenlerle de Apo’nun buyruğuyla mıntıka paklığı yapanlarla sakın karıştırmayın. Bizim için demokrasi ya sivil aktörlerin birbiriyle yarıştığı sistem halini alır ya da bugün olduğu üzere Sayın Erdoğan ile Apo’nun dizayn ettiği berbat pazarlık masasına döner. Bu tezgaha ses çıkartan herkesi faşist damgasıyla yaftalayanlara da seslenmek istiyorum: Biz, bu ülkenin gerçek demokratlarıyız, vatanseverleriyiz, milliyetçileriyiz. Kürtlere de Türklere de birer maraba gözüyle bakarak, onların oyunu cebine atıp pazarlık edenlerin sözleri zerre umurumuzda değildir. Biz, er ya da geç bu ucube sistemi deşifre edeceğiz. 

11 Kasım’da Ekrem İmamoğlu liderimizin davası var. 31 Mart seçiminin iptalini eleştirdiği için açılan şu malum dava. Açıkça ilan ediyorum: Unutanlardan olmayız. 31 Martçılardan olmayız. Bu adaletsiz nizamı daima birlikte alt edeceğiz. Biz, Türkiye’yi hakkıyla yönetmeye talibiz. Önümüzdeki seçim işte bunun seçimidir. 

İYİ Parti sevginin, kardeşliğin, umudun ismidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir